✈ Welcome to B2ST Airline! ✈

Photobucket
 
AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 
 

 Daesung

In jos 
AutorMesaj
Megiddo
문이 닫히면
avatar

Mesaje : 528
Data de inscriere : 03/02/2011
Varsta : 26
Localizare : Highlight

MesajSubiect: Daesung   03.02.11 20:44

Position: Lead Vocalist
Real Name: Kang Dae Sung (강대성)
Date of birth : April 26th, 1989
Physique : 173cm, 62kg
Education : Kyung-in High School

Daesung is the second Big Bang member to star in a musical, the Korean adaptation of Cats. He is a permanent fixture on Family Outing, a variety show that is part of SBS’s Good Sunday line-up. He also released two trot singles one in 2008 and the other in early 2009.

_________________



In the failed destination of darkness the daylight burns the wings of both of us.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://revandish-ring.tumblr.com/
Oasis
주먹을 꽉 쥐고
avatar

Mesaje : 578
Data de inscriere : 03/02/2011
Varsta : 25
Localizare : «IceBox»

MesajSubiect: Re: Daesung   10.02.11 10:09

Daesung mi se pare cel mai uhm 'ciudatel' de la Big Bang, si nu, nu ma refer la felul in care arata ci la cum se comporta XD Oricum mie imi place destul de mult, desi uneori ma sperie atunci cand canta. Adica pe bune, poate tine unele note asa de sus ;___; Cred ca merita si el sa aibe un album solo, nu doar restul.

_________________
The most beautiful lie in the world
goodbye goodbye
The words spat out even though your heart is torn apart
goodbye goodbye
The words meaning good farewell
The words that don’t even make sense
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://false-the-skin.tumblr.com/
 
Daesung
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
✈ Welcome to B2ST Airline! ✈ :: Special :: I'm genie for you boy :: BIG BANG-
Mergi direct la: